Kontaktujte nás +420 608 433 840

Injektáž proti vlhkosti

Injektáž proti vlhkosti ve zdivu funguje jako dodatečná hydroizolace zabraňující dalšímu vlhnutí. Jedná se o velice účinnou metodu sanace – již není třeba dalších zásahů.

Co to vlastně ta „injektáž“ je ?

Injektáž je speciální stavební obor, který existuje již mnoho let ale příliš se o něm mezi běžnou veřejností bohužel neví. U nás i ve světe se injektování používá tam kde je třeba:

injektaz proti vlhkosti

Jak konkrétně funguje injektáž proti vlhkosti?

Obecně lze říci, že po zainjektování zdiva vytvoříte v konstrukci dodatečnou hydroizolaci a voda se už nemá kudy dostat. Naše společnost používá polyuretanové hmoty, které jsou na vlhké zdivo ideální – ptáte se proč ?

Je to jednoduché – polyuretanová pryskyřice ke své reakci potřebuje vodu a navlhlé zdivo je pro něj ideálním prostředím. Po aplikaci do zdiva vyhledává vlhkost a nejeměnjší prasklinky, které poté zaplní a díky uzavřeným buňkám zabrání dalšímu prosakování vody do konstrukce.

injektaz zdiva rodinny dum

Námi používané polyuretanové pryskyřice

Jedná se o jednosložkový typ hydroizolační polyuretanové pryskyřice určené proti vzlínající vlhkosti, průsakům ve zděných a betonových konstrukcích. Tato polyuretanová pryskyřice je vhodná do jakéhokoliv zdiva (cihlové, kamenné, smíšené, beton atd…)

Do stavebních konstrukcí se aplikuje pomocí speciálních injektážních zařízení (čerpadla, hadice, pakry). Reaguje za přítomnosti vody nebo vlhkosti. Při reakci s vodou dochází k napěňování polyuretanové pryskyřice (zvětšování objemu) a zaplňování póru, kapilár a dutin veškerého zdiva tak, že zdivo nepřijímá žádnou vlhkost. Velkou výhodou přípravku je i vlastnost částečného zpevňování nestejnorodých a poškozených základů a stěn. Tato polyuretanová pryskyřice je materiál s vlastnostmi na odstranění vzlínající vlhkosti, proti tlakové vodě, vyplňování a zpevňování trhlin betonu a zdiva. Je to nejkvalitnější a jediný certifikovaný materiál u nás. 

Tyto polyuretanové pryskyřice jsou nejdokonalejším izolačním materiálem s dlouhodobou funkčností bez jakékoliv degradace oproti krémovým a gelovým materiálům. 

Životnost polyuretanu

Je dána znalostmi o životnosti polyuretanů. Všeobecně se uvádí, že polyuretany jsou v současné době materiály s nejdelší životností. Podle dostupných informací ani po imitaci stoletého stárnutí nedochází u polyuretanů k žádným chemickým ani fyzikálním změnám, kromě slabého zažloutnutí způsobeného UV zářením. Jestli budeme zastavovat vlhkost ze zdiva, tak vše budeme provádět ze vnitřku domu a nedojde k žádnému poškození, nemá destruktivní účinky. 

Jaké druhy injektáží existují?

Podle typu aplikce jsou to například:

  • Plošná injektáž
  • Jednořadá vodorovná injektáž
  • Víceřadá vodorovná injektáž
  • Clonová injektáž

Podle druhu materiálu potom:

  • Polyuretanová injektáž
  • Cementová injektáž
  • Krémová injektáž
  • Injektáž akrylovým gelem

Postup řešení vlhkosti pomocí krémové injektáže a difuzních lišt

Poptávka

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte. Více informací.